Snij je rijk


HANDIG

Snij je rijk

 

Door je groente zelf te snijden kun je makkelijk 2 euro per dag besparen. Het is dan ook nog eens verser en lekkerder. Zo verdien je al snel 750 euro per jaar.

QUOTE

Wie investeert in een eenvoudig maar goed keukenmes en een stevige snijplank kan honderden euro’s per jaar besparen. Ongeveer alle soorten groenten worden tegenwoordig gewassen, gesneden en verpakt verkocht. Dat is wel 2 tot 16 keer duurder dan zoals het van het land komt.

Sla je slag
Bij sla is het overduidelijk. De ijsbergsla en de gewone kropsla zijn om de beurt in de aanbieding. Afhankelijk van het seizoen betaal je tussen de 50 cent en een euro voor een krop van gemiddeld 750 gram. Een zakje gesneden ijsbergsla kost een euro voor een ons. Bij gewone sla, de groente die toch erg veel wordt gegeten, is de winst het grootst. Let wel op, voor de groente aan het stuk zijn in de tabel hieronder aanbiedingsprijzen gerekend.

Prijsvergelijking: gesneden groente versus zelf snijden

 Tekst: Marieke Henselmans. Illustratie: Gijs Henselmans

Door de site te te blijven gebruiken, gaat u akkoord met het gebruik van cookies. meer informatie

De cookie-instellingen op deze website zijn ingesteld op 'toestaan cookies "om u de beste surfervaring mogelijk. Als u doorgaat met deze website te gebruiken zonder het wijzigen van uw cookie-instellingen of u klikt op "Accepteren" hieronder dan bent u akkoord met deze instellingen.

Sluiten

Groente

Prijs per stuk in aanbieding

Prijs per kilo

Bewerkt product

Prijs per kilo

Hoeveel keer duurder

IJsbergsla

€ 0,49
500 gram

€ 0,61

Gesneden
100 gram
€ 0,99

€ 9,90

 16 x

Winterwortel

€ 0,49
per kilo

€ 0,49

Balletjes
200 gram
€ 1,20

€ 6,-

 12 x

Bloemkool

€ 1,- voor
2 kilo

€ 0,50

Roosjes
350 gram
€ 1,99

€ 5,68

 11,3 x

Ui

 € 0,59 voor
2 kilo

€ 0,25

Gesneden
300 gram
€ 0,99

€ 3,30

 5,5 x

Sperziebonen

€ 0,99 
500 gram

€ 1,99

Gesneden
500 gram
€ 3,79

€ 7,56

 3,8 x

Witte kool

€ 1,49 
1200 gram

€ 1,24

Gesneden
300 gram
€ 1,29

€ 4,30

 3,4 x

Prei

€ 1,99
per kilo

€ 1,99

Gesneden
300 gram
€ 1,39

€ 4,60

 2,3 x

Snijbonen

€ 1,50 
400 gram

€ 3,75

Gesneden
250 gram
€ 2,09

€ 7,96

 2,1